Koberce se vrací na výsluní

Pustili jste se do rekonstrukce vašeho domova a chcete změnit i podlahové krytiny? Ze široké nabídky na našem trhu může být těžké vybrat to nejvhodnější. Laminát, PVC, dřevo, vinyl… A co koberec? Vzali jste jej v úvahu? Nabízí spoustu vynikajících užitných vlastností, příznivou pořizovací cenu a nevšední design. V následujících řádcích vám představíme přednosti, které si můžete při zakoupení koberce užívat i vy.

Jaké klady mají koberce?

Koberce přinášejí do interiéru spoustu výhod. Příjemným způsobem zútulní pokoj a dodají mu hřejivý pocit. Celoplošné koberce patří mezi kvalitní izolanty. To oceníte hned dvěma způsoby. Prvním je ochrana před hlukem, kterou uvítají hlavně sousedé. Druhým přínosem je dodání tepla, koberce místnost podstatně zateplí. Kromě toho se výrazně zlepší i akustika celého prostoru. Měkký a tichý došlap je potěšením při každém kroku. Koberce zabraňují víření prachu, určitě budete mít radost, že se vám doma nebudou tvořit nepříjemné chuchvalce.

Jak se koberce vyrábějí?

Stejně jako u všech textilních produktů je i při výběru koberce podstatný základní materiál a způsob jeho výroby. Ten může být ruční nebo strojový. Nabízí se nepřeberné množství rozdílných typů koberců. Mohou být tkané, všívané, vázané, vpichované nebo chemicky pojené. Dle použitého materiálu se dělí na přírodní a syntetické. Mezi přírodní patří hedvábné, vlněné, jutové, kožené, z ovčí kožešiny, bavlněné a mnoho dalších. U syntetických se nejčastěji používají akrylová, polyesterová nebo polypropylenová vlákna. Důležitým ukazatelem trvanlivosti koberců je i podklad. Tato vrstva může být zhotovena z juty, filcu, latexu nebo z gumy. Za nejdražší se považují ručně vyráběné koberce z přírodních vláken, za nejlevnější pochopitelně strojově vyráběné z umělých vláken.

Celoplošné nebo kusové?

Oba typy koberců najdou své místo v každém interiéru. Použitím celoplošného koberce zvýšíte izolaci v místnosti a podstatně vylepšíte její akustiku. Kusové koberce zase vhodně doplní interiér tam, kde se celoplošné druhy nehodí, nebo kde upřednostňujete jiný typ podlahové krytiny. To vše ale při zachování výhod, které koberce poskytují.

A co pokládka?

Jednoduchost pokládky je dalším plusem, který koberce nabízejí. Můžete se o ni dokonce pokusit sami. Nejlepší výsledek je ale zaručený, pokud si celoplošný koberec necháte nainstalovat zkušenými profesionály. Ti garantují kvalitní práci a minimální množství odpadu. Vždy je nutné důkladně změřit, kolik podlahové krytiny bude třeba. Nezapomeňte připočítat i bezpečnou rezervu. Koberce se mohou pokládat lepením nebo volně. Položení bez lepení doporučujeme pouze u menších místností, cca do 20 m2. Při lepení používejte vždy kvalitní lepidlo, díky němu bude celoplošný koberec dokonale stabilní.

Jak koberec čistit?

Dopřejte vašemu koberci pravidelnou údržbu, za dobrou péči se vám odvděčí dlouholetou životností a krásou. Intenzita čištění koberce závisí na provozu ve vaší domácnosti. Standardně stačí, pokud dvakrát až třikrát týdně použijete vysavač. Jednou za čas je dobré koberci dopřát hloubkové čištění. Můžete jej udělat sami pomocí speciálních čisticích prostředků na koberce. Nabízí se ale i možnost povolání odborníka na strojové čištění. Horká voda se saponátem uvolní nečistoty, které pak stroj okamžitě odsaje.

Pestré barvy a vzory

S každou novou sezónou se na trhu objevují další a další koberce. Na výběr je dokonalá paleta různých barev, motivů i vzorů. Svůj oblíbený odstín najde skutečně každý. Koberec můžete snadno přizpůsobit vzhledu interiéru. Díky použití moderních technologií si koberce zachovávají svoji barevnost po dlouhou dobu. Nemusíte se obávat nepříznivého vlivu čisticích prostředků nebo slunečního záření.

Výprodej koberců

Pokud si nejste jisti, zda je koberec nejvhodnější podlahovou krytinou do vašeho domu, bytu nebo kanceláře, můžete se porozhlédnout ve výprodeji koberců. Nižší pořizovací investice nezatíží váš rozpočet a vy si vyzkoušíte všechny přednosti této Popelky mezi podlahovými krytinami doslova na vlastní kůži. Nemusíte se obávat, že jsou modely, které se nabízejí ve výprodeji koberců, z nějakého důvodu v horší kvalitě. Většinou se jedná o starší kolekce, případně o druhy, které musely ve skladu uvolnit místo novinkám.

 

Výprodej koberců na www.barkotexoutlet.cz


29.07. 2016 09:06

Kusové koberce Asiatic London Kobercové čtverce Koberce - barkotex.cz

Články Pokládka podlahy

Pokládka podlahy -

Při výběru podlahy myslete na barvy. Světlá opticky rozjasňuje a zvětšuje

Když hledáme vhodnou podlahu do malé místnosti, měli bychom vybírat ze světlých variant. Podlahy světlých odstínů dokážou menší místnosti alespoň opticky zvětšit. Čím to je? Světlé barvy odráží světlo a tím dělá prostor vzdušnější a větší. Další výhodou je, že světlé barvy jsou spojovány s čistotou a klidem, takže se vám v takových prostorách bude dobře odpočívat. Pomocí bílé barvy... Zobrazit článek >

Pokládka podlahy -

Koberce se vrací na výsluní

Pustili jste se do rekonstrukce vašeho domova a chcete změnit i podlahové krytiny? Ze široké nabídky na našem trhu může být těžké vybrat to nejvhodnější. Laminát, PVC, dřevo, vinyl… A co koberec? Vzali jste jej v úvahu? Nabízí spoustu vynikajících užitných vlastností, příznivou pořizovací cenu a nevšední design. V následujících řádcích vám představíme přednosti, které si můžete při zakoupení koberce užívat i vy.Zobrazit článek >

Pokládka podlahy -

Nové plovoucí vinylové podlahy RS-click od české společnosti Fatra a.s.

Jste fandové českých výrobků? Potom pro vás máme zajímavou nabídku! Zbrusu nové plovoucí vinylové podlahy přední kvality od české značky Fatra, a. s. Fatra je tradiční výrobce, který se soustředí na produkci z kvalitního materiálu a inovace v konstrukci podlahových krytin...Zobrazit článek >