Laminátové podlahy – hlavní výhody a na co si dát naopak pozor

Ve světě plovoucích podlah patří laminátové k těm nejoblíbenějším. A není divu, důvodů, proč si tuto podlahu pořídit, je hned několik. Pokud tedy uvažujete o tom, že si laminátovou podlahu pořídíte, měli byste se s ní blíže seznámit.

Co je to vlastně laminát

Laminát znamená, že podlaha je tvořena z vrstev, které obsahují různé druhy materiálů. Laminátové podlahy tak obsahují papír, pryskyřici ale i zbytky dřeva. Jedná se zkrátka o směsici přírodních materiálů.

Výhody laminátové podlahy

Zajímává vás, proč jsou u lidí tyto podlahy tak oblíbené? Velikou výhodou je poměr ceny a výkonu. Laminátové podlahy jsou levné, a pokud je příliš nezatěžujete a správně o ně pečujete, můžou vydržet spousty let.

Náš tip: Výprodej laminátových podlah!

Mezi další výhody patří jejich snadná údržba. Podlahu stačí pravidelně vysávat a umývat obyčejným hadrem. Podle svého vkusu si navíc můžete vybírat nejrůznější typy podlah, třeba takové, které imitují dřevo, dlaždici či kámen. Nesporným plusem je i to, že je vhodná pro alergiky, protože zabraňuje množení nejrůznějších bakterií.

Na co si dát pozor

Laminátové podlahy se díky svému složení nehodí do vlhkého prostředí, jako jsou například koupelny. Na rozdíl od dřeva také nepohlcují dostatečně zvuk. I dnes lze však tomuto nedostatku alespoň trochu zabránit, k dostání jsou například podlahy s protihlukovou vrstvou.


22.01. 2014 19:54

laminátové podlahy laminátová podlaha

Články Pokládka podlahy

Pokládka podlahy -

Při výběru podlahy myslete na barvy. Světlá opticky rozjasňuje a zvětšuje

Když hledáme vhodnou podlahu do malé místnosti, měli bychom vybírat ze světlých variant. Podlahy světlých odstínů dokážou menší místnosti alespoň opticky zvětšit. Čím to je? Světlé barvy odráží světlo a tím dělá prostor vzdušnější a větší. Další výhodou je, že světlé barvy jsou spojovány s čistotou a klidem, takže se vám v takových prostorách bude dobře odpočívat. Pomocí bílé barvy... Zobrazit článek >

Pokládka podlahy -

Koberce se vrací na výsluní

Pustili jste se do rekonstrukce vašeho domova a chcete změnit i podlahové krytiny? Ze široké nabídky na našem trhu může být těžké vybrat to nejvhodnější. Laminát, PVC, dřevo, vinyl… A co koberec? Vzali jste jej v úvahu? Nabízí spoustu vynikajících užitných vlastností, příznivou pořizovací cenu a nevšední design. V následujících řádcích vám představíme přednosti, které si můžete při zakoupení koberce užívat i vy.Zobrazit článek >

Pokládka podlahy -

Nové plovoucí vinylové podlahy RS-click od české společnosti Fatra a.s.

Jste fandové českých výrobků? Potom pro vás máme zajímavou nabídku! Zbrusu nové plovoucí vinylové podlahy přední kvality od české značky Fatra, a. s. Fatra je tradiční výrobce, který se soustředí na produkci z kvalitního materiálu a inovace v konstrukci podlahových krytin...Zobrazit článek >