Při výběru podlahy myslete na barvy. Světlá opticky rozjasňuje a zvětšuje

Praktické využití je u podlahy bezesporu vždy na prvním místě. Při výběru krytiny je však nutné věnovat pozornost také estetické stránce. Správně vybraná podlaha může značnou měrou vylepšit vaše současné bydlení. Špatný výběr může naopak celkový dojem pokazit. Proto je dobré vybírat s rozvahou.

 

Je nutné mít na paměti, že každý interiér je jiný. Přesto je možné dát několik univerzálních rad, kterými je dobré se při výběru nové podlahy řídit.

 

Když hledáme vhodnou podlahu do malé místnosti, měli bychom vybírat ze světlých variant. Podlahy světlých odstínů dokážou menší místnosti alespoň opticky zvětšit. Čím to je? Světlé barvy odráží světlo a tím dělá prostor vzdušnější a větší. Další výhodou je, že světlé barvy jsou spojovány s čistotou a klidem, takže se vám v takových prostorách bude dobře odpočívat. Pomocí bílé barvy je také možné dosáhnout určité elegance, která nepodléhá zubu času. Zkrátka, bílá bude in stále. Bílou je možné kombinovat s mnoha dalšími barvami, takže si budete moci vyladit interiér, podle vlastní volby.

 

Může nastat také situace, kdy chcete nějaký prostor prodloužit. V takovém případě uděláte nejlíp, když sáhnete po podlaze s pruhovaným vzorem, který nasměruje náš pohled potřebným směrem. Doporučujeme vybírat z delších formátů lamel dřeva či dlažby. Aby byl efekt správný, tak směr pokládky nechte vyniknout po směru delší strany místnosti. U dlouhých formátů dřeva navíc docílíte masívního efektu prken, které ještě umocní přiznané celoobvodové zkosené hrany. U podlah s pouze podélnými přiznanými zkosenými hranami vytvoříte dojem takříkajíc nekonečných prken.

 

Při výběru podlahy si dejte pozor také na celkový koncept domácnosti. Jestli máte výrazné doplňky a barevný nábytek, asi nebude vhodnou volbou pestrobarevná podlaha. Obecně platí, že podlaha by měla být buď světlejší, nebo mnohem tmavší než nábytek a bytové doplňky.

 

Než si nějakou podlahu vyberete, měli byste také přemýšlet o tom, do jakého pokoje ji vybíráte. Každá místnost je jiná. V ložnici by měly být tlumenější barvy, ale v obývacím pokoji si můžete dovolit více barev.


31.03. 2017 11:30

Thumbnail - 1024768 - interier - obyvak - kastan - beleny 807 - 2173 Interier - THX - 1 - e1458821266971 Vinylove - podlahy - gerflor - lepene3 Gerflor Top Silence 1420  -  Legend White Gerflor - creation - nature - 0414 - travertin - stone - 3 Wineo3 Image Moduleo - country - oak - 852

Články Pokládka podlahy

Pokládka podlahy -

Při výběru podlahy myslete na barvy. Světlá opticky rozjasňuje a zvětšuje

Když hledáme vhodnou podlahu do malé místnosti, měli bychom vybírat ze světlých variant. Podlahy světlých odstínů dokážou menší místnosti alespoň opticky zvětšit. Čím to je? Světlé barvy odráží světlo a tím dělá prostor vzdušnější a větší. Další výhodou je, že světlé barvy jsou spojovány s čistotou a klidem, takže se vám v takových prostorách bude dobře odpočívat. Pomocí bílé barvy... Zobrazit článek >

Pokládka podlahy -

Koberce se vrací na výsluní

Pustili jste se do rekonstrukce vašeho domova a chcete změnit i podlahové krytiny? Ze široké nabídky na našem trhu může být těžké vybrat to nejvhodnější. Laminát, PVC, dřevo, vinyl… A co koberec? Vzali jste jej v úvahu? Nabízí spoustu vynikajících užitných vlastností, příznivou pořizovací cenu a nevšední design. V následujících řádcích vám představíme přednosti, které si můžete při zakoupení koberce užívat i vy.Zobrazit článek >

Pokládka podlahy -

Nové plovoucí vinylové podlahy RS-click od české společnosti Fatra a.s.

Jste fandové českých výrobků? Potom pro vás máme zajímavou nabídku! Zbrusu nové plovoucí vinylové podlahy přední kvality od české značky Fatra, a. s. Fatra je tradiční výrobce, který se soustředí na produkci z kvalitního materiálu a inovace v konstrukci podlahových krytin...Zobrazit článek >