Tipy pro výběr podlahy do vašeho bytu či domu

Podlaha je důležitou součástí každého rodinného či komerčního objektu. Prvek, po kterém se každý den pohybujete a tvoří tak významný doplněk interiéru, ať už z pohledu praktického nebo estetického.

Na trhu se však nachází podlahy nejrůznějšího zaměření, které přináší zcela odlišné vlastnosti, parametry a přednosti, jež jsou vhodné pro toho či onoho člověka.

Pojďme si představit výhody a nevýhody nejpoužívanějších typů podlah, které by se hodily právě k vám domů.

Jaká podlaha je ta pravá

Pakliže jste příznivci přírodních materiálů, určitě se zaměřte na dřevěné podlahy, které mají příjemně teplý povrch, jsou vhodné pro alergiky, protože se na nich nevíří prach a jsou dlouhověké. Počítat však musíte s náročnější péčí o podlahu a pravděpodobně i vyšší cenou.

Zajímají-li vás spíše materiály nepřírodní, naskýtá se volba těchto produktů:

  • Vinylové podlahy – Ty se pyšní svojí vysokou odolností proti vodě či poškrábání, teplým a protiskluzovým povrchem. Vyžadují však kvalitní podkladový materiál.
  • Laminátové podlahy – K jejich kladům patří bezpochyby rychlá pokládka, minimální citlivost proti slunečním paprskům a menší pořizovací cena. Připravit se však musíte na chladnější a tvrdší povrch.
  • PVC podlahy – Naprostá klasika, která tvoří velice ekonomickou cestu, jež je lemována teplým a měkčím povrchem, dlouhou životností a stálobarevností. Opakem toho je vyšší mechanická náchylnost.

Rozmýšlejte o každé místnosti

Výše uvedené typy podlahových materiálů jsou samozřejmě vhodné pro odlišné domácí prostředí. Přemýšlejte proto při volbě kvalitní podlahy i o požadavcích, jež máte na tu či onu místnost a zvolte ten adekvátní materiál, který splní svůj účel.

Jestliže si nevíte rady, jakou podlahu konkrétně vybrat, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme.


12.06. 2014 19:03

Pvc - vinylova - podlaha4

Články Pokládka podlahy

Pokládka podlahy -

Při výběru podlahy myslete na barvy. Světlá opticky rozjasňuje a zvětšuje

Když hledáme vhodnou podlahu do malé místnosti, měli bychom vybírat ze světlých variant. Podlahy světlých odstínů dokážou menší místnosti alespoň opticky zvětšit. Čím to je? Světlé barvy odráží světlo a tím dělá prostor vzdušnější a větší. Další výhodou je, že světlé barvy jsou spojovány s čistotou a klidem, takže se vám v takových prostorách bude dobře odpočívat. Pomocí bílé barvy... Zobrazit článek >

Pokládka podlahy -

Koberce se vrací na výsluní

Pustili jste se do rekonstrukce vašeho domova a chcete změnit i podlahové krytiny? Ze široké nabídky na našem trhu může být těžké vybrat to nejvhodnější. Laminát, PVC, dřevo, vinyl… A co koberec? Vzali jste jej v úvahu? Nabízí spoustu vynikajících užitných vlastností, příznivou pořizovací cenu a nevšední design. V následujících řádcích vám představíme přednosti, které si můžete při zakoupení koberce užívat i vy.Zobrazit článek >

Pokládka podlahy -

Nové plovoucí vinylové podlahy RS-click od české společnosti Fatra a.s.

Jste fandové českých výrobků? Potom pro vás máme zajímavou nabídku! Zbrusu nové plovoucí vinylové podlahy přední kvality od české značky Fatra, a. s. Fatra je tradiční výrobce, který se soustředí na produkci z kvalitního materiálu a inovace v konstrukci podlahových krytin...Zobrazit článek >